Zimní dovolená

Vesnička Tauplitz je jedna ze dvou vstupních bran do lyžařského střediska Tauplitz / Bad Mitterndorf. Lanovka je od apartmánu vzdálená přibližně 700 metrů a vyveze vás do lyžařské vesnice Tauplitzalm (1650 m.n.m)

Tauplitzalm je v podstatě lyžařská vesnice na náhorní plošině bez možnosti pohybu aut. Je dostupná pouze lanovkou, bezplatným skibusem nebo vlastním autem za mýtné (se skipasem se mýtné neplatí). Je to jedna z nejstarších oblastí Rakouska. Tauplitzalm vykazuje neobyčejnou sněhovou jistotu, a to zejména díky vydatnosti srážek v návětří Alp. Samozřejmostí jsou široké sjezdovky a terény na freeride. Cca 60 kilometrů sjezdovek má moderní zasněžovací systém. Tauplitzalm nabízí sjezdovky všech obtížností. 25 km sjezdovek je modrých, 28 km sjezdovek je červených a 8 km sjezdovek je černých. Milovníci pohodové jízdy, děti, ale i zdatnější lyžaři nebo milovníci carvingové jízdy si přijdou na své stejně jako běžkaři. Všechny běžkařské trasy jsou vhodné pro klasiky i bruslaře. K dispozici je několik okruhů na náhorní plošině. Jednodenní vstupenka stojí 3 eura.

Přímo od apartmánového domu Kulmhof jezdí dopoledne skibus ke spodní stanici lanovky, jízdní řád je vyvěšen u vstupu do domu.

Připravili jsme pro vás podrobněji:

Informace o skipasech najdete na https://www.dietauplitz.com nebo si můžete zakoupit Schneebären Card, se kterou se dostanete do 5 menších středisek: Tauplitzalm, Loser, Riesneralm, Kaiserau a Planneralm.

Světoznámé středisko Schladming (ski amadé) je jen 30 minut cesty autem.

V Tauplitz je v uterý a v sobotu možnost večerního sáňkování. Více zde – http://www.grafenwiese.at/

Jízdní řád pro skibus najdete na stránce Schneebären Card.

Další užitečné informace můžete najít na https://www.bergfex.com/tauplitz/, kde najdete i jiná střediska.