Letní dovolená

V létě lze využít značené turistické stezky různých náročností. Nedaleko jsou jezera Grundlsee, Toplitzsee a Kammersee s možností koupání, vodních sportů nebo plavbou lodí po jezeře. Mezi zajímavé turistické stezky patří také geologické tématické cesty, trasy např. Via Artis. Čistá voda v jezerech láká k rybaření a jelikož jsou podmínky pro chov ryb vynikající, najdete zde nejkrásnější vody pro rybaření ve střední Evropě. Pro milovníky cykloturistiky je připraveno množství tras všech náročnosti.

Mapu s cyklotrasami můžete najít na https://mapy.cz/s/3tXz7

Přečtěte si podrobněji:

Náhorní plošina Tauplitzalm je vhodná pro alergiky. Místní podnebí zaručuje prostředí bez roztočů a plísní. I výskyt pylů je značně omezen. Můžete využít i výborné nabídky na koupi cenově výhodné letní karty Sommerclou card, která vlastníkovi naskýtá možnost využít výběru ze 14 nabízených aktivit a to i vícekrát. Během 3-7 dní (dle zakoupené karty) můžete tyto aktivity využít i vícekrát (koupaliště v Tauplitz, vyhřívané koupaliště v Bad Mitterndorf, rašelinové a termální lázně v Heilbrunnu, lázně v Bad Aussee, zámek Trautenfels, minigolf, výpůjčka lodi na Salzastausee, 4-sedačková lanovka na Tauplitzalm, mýtné na Alpenstrasse, jízda vyhlídkovým vláčkem na Tauplitzalm. Cena karty začíná na 18,- Eur u dítěte a 35,- Eur u dospělého. Kromě toho je možné využít i nabídku na kartu pro celé Štýrsko – Steiermark Card, která umožňuje zdarma navštívit 80 výletních cílů. Platnost karty je od 1.4. do 31.10. Nabízená místa můžete v tomto období navštívit i vícekrát. Cena karty pro dospělého je 69,- Eur a pro dítě ve věku 4-15 let 33,- Eur.

V okolí je mnoho cykloturistických i MTB tras, např. vyhlášená Dachstein Runde.

Pro pěší turisty je výběr od nejlehčích a až po nejnáročnější trasy.

Tauplitzalm

Tauplitzalm je náhorní plošina nad Tauplitz, kam se dá dojet autem (asi 15km, 10€ poplatek za auto) nebo lanovkou přímo z Tauplitz (14€ za zpáteční jízdenku). Po značených stezkách se dá obejít 6 nádherných horských jezer. Cesta kolem všech šesti zabere asi 3 hodiny, můžete se kochat nádhernými výhledy i nádhernou přírodou.

Pěkně zpracovanou mapku najdete na dietauplitz.com – https://www.dietauplitz.com/uploads/tx_rtgfiles/Tauplitz_Wanderfolder.pdf

Vrcholy dostupné z Tauplitzalm (časy jsou orientační)

  • Velký Tragl (2184 m): 3 hodiny chůze
  • Almkogel (2121 m): 3,5 hodiny chůze
  • Traweng (1981 m): 1,5 hodiny chůze
  • Avalanche Stein (1965 m): 1 hodina chůze
  • Hochmölbing (2336 m): 6 hodin chůze
Turistická mapa na mapy.cz